Bakırköy Anasayfa

İstanbul Bakırköy Civarı diyetisyenler  

İletişim:
 Tel-whatsapp:0541-3112121
 

Bakırköy diyetisyen Sacit Suer

 

                            Bakırköy diyetisyen Buse Arslan Bakırköy / Ataköy

 

 

Facebook Diyetisyenler grubumuza katılmanız bizi sevindirecektir.

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 

 

Prof. Doktor Canan hocaya a göre zayıflamak için yapılması gerekenler;

Prof. Doktor Canan hocaya demektedir: İbni Sina şöyle der"günde iki sefer yiyin, üç defa yemek hastalıktır". Peygamber Efendimiz Hz. Muhammet SAV. de günde iki öğün yerdi diyor. Ayrıca günde iki defa yemek de sünnettir.
Bazılarına göre günde , 6 defa yemek, yada 8 defa yemek gerekirken, Cana Karatay ise, günde iki defadan fazla yememek gerekir demektedir. Canan karatay a göre sık sık yemek kilo aldırıyor, Enerjiyi yükseltiyor fakat kilo almamıza da sebep oluyor. Vücut yükselttiği enerjiyi yağları depolamada kullanıyor.
Ağzımıza lokmayı alıp çiğnemeye başladığımız zaman, insülin hormanı salgılanmaya başlar.İnsülin hormonu kan şekerini enerji olarak kullanmamızı sağlar.Yemek yedikten sonra ilk iki saat içinde kan şekeri yükselir ve iki saatten sonra ise kan şekeri düşmeye başlar. Kan şekeri düşerken, glukagon denen hormon devreye girer ve iki saatte glukagon hormonunun sağladığı enerji kullanılmaya başlanır.
İlk iki saatten sonra kan şekeri düşerken, acıkma hissi oluşmaya başlar.Eğer bu acıkma hissi ile tekrar yemek yemeye başlarsak, insülin hormonu tekrar salgılanmaya başlanır.İnsülin ise, kullanmadığımız enerjiyi, yani sık sık yiyince oluşan fazla enerjiyi, yağ olarak depolamaya başlar.İnsülin fazla enerjiyi ,  yağ olarak depo eden hormondur. Sık sık yemek  insülin direncini arttırıyor.Yemekten sonra ilk iki saat için insülin enerji oluşumu sağlar, sonraki 2-4 saatler arasında glukagon hormonu enerji sağlar, sonraki 4 saatten sonra ise Leptin  hormonu yağ yakımını  sağlıyarak enerji oluşumunu sağlar. Leptin yağların metabolik olarak yanmasını sağlayan hormondur.

Diyetisyen Branşları :
 

1.KİLO VERME - KİLO ALMA DİYETİSYENİ
2. Tip2 Diyabet diyetisyeni

3. Emziren Anne Beslenmesi Diyetisyeni

4. Bebek beslenme uzmanı diyetisyen

5. Sporcu beslenmesi diyetisyeni

6. Bariatrik cerrahi diyetisyeni

7. Hastalık sonrası beslenme uzmanı

8.  Tip1 diyabet Diyetisyeni

9. Otizm Diyetisyeni
MERKES OFİS ADRES: Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Diyetisyen tavsiyesi,  civarı, belediyesi, meydan, devlet hastanesi randevu alma, uzmanlar, yorumları fiyatları.İstanbul  Tip1 Diyabet Diyetisyeni İzmir , İzmir, Ankara, Bursa Ataköy 1. kısım, Bakırköy,Ataköy 2-5-6. kısım, Bakırköy,Ataköy 3-4-11. kısım, Bakırköy,Ataköy 7-8-9-10. kısım, Bakırköy,Basınköy, Bakırköy,Cevizlik, Bakırköy,Kartaltepe mahallesi, Bakırköy,Osmaniye, Bakırköy,Sakızağacı, Bakırköy,Şenlikköy, Bakırköy,Yenimahalle, Bakırköy
Yeşilköy, Bakırköy,Yeşilyurt, Bakırköy,Zeytinlik, Bakırköy,Zuhuratbaba mahallesi , Kartaltepe mh.Bahçesayar sok.

Bakırköy de bulunan  devlet hastanesi :
Dr. Sadi konuk  eğitim ve araştırma Hastanesi

dietitian