Anasayfa

İstanbul Beşiktaş Diyetisyenleri Randevu Talep Formu 

BEŞİKTAŞ DİYETİSYEN 
 

BUSE ARSLAN

Uzman diyetisyen Beşiktaş
 

 

   

Beşiktaş'da size en yakın uzman diyetisyen ile görüşmek ve
ücretli / Ücretsiz
randevu talebiniz için  aşağıdaki formu doldurunuz..
whatsapp randevu hattı: 0541-311 21 21

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 


 SAĞLIKLI BESLENME UZMANI DİYETİSYEN  BRANŞLARI
 

1. KİLO KONTROLÜ DİYETİSYENİ
(KİLO ALMA VE KİLO VERME )

2.OBEZİTE DİYETİSYENİ

3. DİYABET DİYETİSYENİ

4. ANNE BEBEK BESLENMESİ DİYETİSYENİ

5. SPORCU BESLENMESİ DİYETİSYENİ

6. AMELİYAT SONRASI DİYETİSYENİ

7. TÜP MİDE AMELİYATI SONRASI BESLENME DİYETİSYENİ

D vitamini eksikliği belirtileri
D vitamini dediğimiz şey aslında diğer vitaminler gibi değil bir hormon çeşididir. Vücudumuzun D vitamini üretimini yapabilmesi için Güneş ışığına ihtiyaç duyar. Güneş ışı ile vücudumuz kendi başına D vitamin hormonunu üretebilmektedir.
Aslında günde sadece yarım saat kadar , kollarımızı ve diz altından ayaklarımızı güneşte tutmamız bile vücudumuzun ihtiyacı olan D vitaminini almamıza yeterli olmaktadır. O nedenle sene boyuca, fırsatını bulduğumuzda , güneşi gördüğümüzde güneşte kısa süreli durmaktan çekinmemeliyiz. Uzmanlara göre yaz aylarında denize gidenlerin, güneşten korunmak için kullandıkları kremlerin çoğunun Güneş sayesinde elde elde ettiğimiz D vitaminin oluşumuna katkı sağlamadığını belirtmektedirler. Ayrıca denizden çıkınca hemen duş almak,  yada gereğinden fazla sıcak su ile  duş ile duş , deri üzerindeki yağ tabakasını götürdüğü için, D vitamini alımını azaltmaktadır.

D vitamini, bağışıklık sistemimiz güçlenmesine, bellik kanser türlerinin oluşmasının gecikmesine, prostat kanserinin gelişine geciktirmektedir. D vitamini bağışıklık sistemini güçlendirdiği için, grip, soğuk algınlığı rahatsızlıklara yakalanmamamıza yardımcı olur. Vücudumuzda bulunan 30 bin kadar genin  %10 u kadarının faaliyete geçmeleri, ve normal çalışmaları için D vitaminine ihtiyaçları vardır. D vitamini eksikliği bu genlerin doğru çalışmamasına sebep olur.

"Güneş girmeyen eve doktor girer" sözü , D vitaminin birçok rahatsızlığın önlenmesine yardımcı olduğu içindir. Günde 10 kova süt içseniz anca günlük d vitamini ihtiyacını karşılayabilirsiniz. Yarım saat, dizlerinizi ve kollarınızı güneşte kalsanız  24000 ünite D vitamini üretimi yapılmaktadır. Eczanelerden satılına D vitamini , 4000 ünite kadardır. Güneşte kalmanın ne kadar faydalı olduğunu görebilirsiniz. D vitaminin yiyeceklerdende karşılanabilmektedir. Hangi yiyeceklerini bol d vitamini içerdiklerini uzman diyetisyenden öğrenebilirsiniz.
D vitamini eksikliğinin bazı belirtileri vardır, bunlar.

Sık sık hastalanıyorsanız, D vitamini eksikliğiniz olabilir. Bronşit, zature, soğuk algınlığı gibi.

Kendinizi sürekli yorgun hissediyor iseniz,

Kronik sırt ağrısı var ise. D vitamini, kalsiyumun vücudunuz tarafında emilmesini sağlar, Eğer D vitamininiz az ise, bol ca kalsiyum alsanız bile, bağırsaklardan emilemediği için, aldığınız kalsiyum boşa gidecektir.

Kemik yoğunluğu azalması olabilir. D vitamini eksikliğinde kalsiyum emilimiz azaldığı için, kemikler beslenemez ve kemik yoğunluğu azalmaya başlar.

Cilt problemleriniz var ise, D vitamini eksikliği olabilir, derinizin bazı bölgelerinde kuruluk, yada derinizin belli bölgelerinde sedef hastalığı var ise, d vitamini eksikliği olabilir.

Kilo probleminiz var, ve kolay kilo veremiyorsanız,

Yaralarınız çok yavaş iyileşiyorsa, cildinizde oluşan morluklar çok geç iyileşiyorsa.

Saçlarınız dökülüyorsa, saçlarınız normalden fazla dökülüyorsa, D vitamini eksikliği olabilir.

Depresyonda iseniz, de D vitamini eksik olabilir.

ve son olarak kas ağrılarınız var ise, kas ağrılarının sebebi D vitamini eksik olabilir. O nedenle en kısa zamanda tahlillerinizi yaptırıp, Doktorunuza ve Diyetisyene başvurmanızda fayda vardır.

          ADRES:  BEŞİKTAŞ  OFİSİMİZ YAKINDA HİZMETİNİDE...  İSTANBUL / TÜRKİYE
 

 Sitemizde bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuzMERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

.Belediyesi, nipetiye, konak mahellesi, ilçe sağlık, diyetisyen fiyatları, ,Beşiktaş'ın mahalleleri
Abbasağa,Akatlar,Arnavutköy,Balmumcu,Bebek,Cihannüma,Dikilitaş,Etiler,Gayrettepe,Konaklar,Kuruçeşme,Kültür,Levazım,Levent, Mecidiye,Muradiye,Nisbetiye,Ortaköy,Sinanpaşa,Türkali,Ulus,Vişnezade,Yıldız