Diyetisyen Bağcılar      Anasayfa

İstanbul Bağcılar Diyetisyenleri Randevu Talep Formu 

DİYETİSYEN DİLEK PİRİ İLETİŞİM :

Randevu Tel-whatsapp:  0553-299 36 99   

Randevu için aşağıdaki iletişim formunu doldurunuz yada  whatsaptan iletişime geçiniz 

DİYETİSYEN DİLEK PİRİ :
1995 tarihinde İstanbul’un bağcılar ilçesinde dünyaya geldim. İlkokul, ortaokul ve liseyi bağcılarda tamamladım.

Üniversite sınavına hazırlandığım 2013 yılında Namık Kemal Üniversitesi Gıda Teknolojisi önlisans bölümünü tamamladım.

Lisansa tamamlamak için dgs sınavına girip 2015 yılının sonunda Doğu Akdeniz Üniversitesi Beslenme ve Diyetetik bölümünü kazandım. 3 yıl eğitim süresinin ardından 2019 yılı şubatta mezun olup İstanbul’a geri göndüm. Lisans tezimi yeme bozukluklarından Ortoreksiya Nervoza alanında çalışma yapıp tezimi tamamladım.

Yaklaşık 4 yıldır mat pilatesi yapmakta olup eğitmenlik konusunda gerekli çalışmaları yapmaktayım. Genç diyetisyenler birliğinde yazar olarak görevime devam etmekteyim. Seyidoğlu gıda sa. Tic. Aş.ve Ekin Fırın’da gıda teknikeri olarak iş hayatıma başlamış olup lisans eğitimime kadar  devam ettirdim. Bahçelievler Medical Park Hastanesi, Gazimagosa Devlet Hastanesi, Port view Hotel gibi yerlerde stajımı tamamladım.

ISO 22000, 9001, BRC Temel Bilgilendirme alanlarda gerekli sertifikaları aldım.

 

 
DİYETİSYEN RANDEVU TALEP FORMU

Adınız:   

Dilek hanım ,Bağcılar :   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.

 

 

GÜNÜMÜZDE SAĞLIKLI BESLENME NASIL OLMALIDIR
Sağlıklı beslenme, vücudun büyüme, gelişme ve günlük işlevlerinin sürekliliğinin sağlanması için gerekli olan besin öğelerinin yeterli miktarlarda alınmasıdır.
Peki günümüzde sağlıklı beslenme nasıl olmalıdır ?
Biliyoruz ki beslenme anne karnından başlayarak ölüme kadar olan süreçtir. Bu süreç bir döngü olup yaşamın her anında yeteri kadar beslenmek gerekir. Beslenmek açlık duygusunu bastırmak için, zevke yemek için, canımızın her çektiğini yemek değildir. Hastalıklardan korunmak için vitamin ve minerali vücudumuza yeteri kadar almamız için besin ve besin gruplarının önemi büyüktür.

Bizler besinlerimizi bazı gruplara ayırırız örneğin ; süt ve süt ürünleri, et ve ürünleri, tahıl grubu, sebze ve meyve grubu diye sınıflandırmamız mümkündür.
Bu besinlerin doğru zamanda ve yeteri miktarda alınması bizi doğru beslenmeye yönlendirmektedir. Bizler bir öğün için yemek hazırlarken besin örüntüsüne, besin çeşitliliğine, buna bağlı fiziksel aktivite durumuna, su tüketimine ayrıca dikkat etmeliyiz.
Günümüzde hafif aktiviteli çalışan sayısı oldukça fazladır ve bu artış hızla devam etmektedir. Bununla beraber eski yeme alışkanlıklarımızı gözden geçirmeli ve kendimizi iyi istemediğimiz durumlarda gerekli hekime başvurmalıyız.
HAZIRLAYAN: DYT  DİLEK PİRİ


 

 
MERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

.