Bahçelievler       Anasayfa

İstanbul Bahçelievler Diyetisyen

  İstanbul Diyetisyen Bahçelievler Bakırköy

Diyetisyen Fatma Beşaltı

Ben Diyetisyen Fatma BEŞALTI

Öncelikle bir Diyetisyen olarak; insanların birer robot gibi ellerine vereceğim listeye uyum

sağlayacakları düşüncesinde olmadığımı belirtmek isterim. Liste vermeden de diyet

yapılabileceği kanısında olan biriyim. Ben Şanlıurfa doğumluyum. İlk ve orta öğrenimimi

Şanlıurfa’da tamamladıktan sonra Erzincan’da lisans eğitimini aldım. Ardından İstanbul’da

gönüllü olarak toplum sağlığı merkezinde aktif rol oynadım. Eğitimlerim esnasında anne-

çocuk, egzersiz yapılır iken kilo kontrolü, diyabet, obezite, kronik böbrek yetmezliği, çölyak,

fenilketonürü ve daha birçok hastalığın bulunduğu noktalarda stajyer olarak aylarca çalıştım.

Daha öğrenci iken birçok danışanlarıma beslenme hizmeti vermeye başladım. Lisans

eğitimin sürecinde girişimcilik kurslarına katılarak mesleğimi daha farklı bakış açıları

kazanarak icra etmeye ve geleceğe yönelik yeni projeler tasarlayarak geçirdim. Bu süreçte

kanserle mücadele derneğine üye olarak onkoloji servisi bulunmayan Erzincan Mengücek

Gazi Eğitim ve Araştırma Hastanesine yeni bir servis yapılmasına ve oradaki hastaların daha

iyi tedavi almasına vesile oldum. Mezun olur olmaz chakra estetik ve güzellik merkezleri

bünyesinde beslenme danışmanlığı hizmeti verdim ayrıca diğer taraftan online diyet ve

çevremdeki tanıdıklarıma eğitimlerim doğrultusunda yaptığım uygulamalarla birçok ümidini

yitiren hastalarımın hayatlarındaki değişime tanık oldum. İki farklı yerel gazetede halen köşe

yazarlığı yaparak hastalık makaleler yayınlıyorum. Tecrübelerim doğrultusunda öğrendiğim;

insanların birer robot olmadığı ve hiçbir şekilde motomot ellerinde ki listeye uyum

sağlayamadıkları olduğundan bazen liste olmadan sadece konuşarak diyet yaptığım

hastalarım oldu. İnanıyorum ki insanlarımız giderek daha sağlıklı bir yaşamın bilincine

varacaktır. Ben bunun için mücadele ettim ve etmeye devam edeceğim.

Çalışma alanlarım:

-toplu gıda üretimi yapılan alanlarda beslenme eğitimi ve kontrolü

-obezite

-kilo alma

-gebelik beslenmesi ve gestesyonel diyabet

-diyabet

-gut, romatizmal hastalıklar

-çölyak

-çocuk beslenmesi

-böbrek yetmezliği ve diyalizle birlikte yaşam şekli

-lohusa beslenmesi ve emziklilik dönemi beslenme desteği

-onkolojide beslenme

-egzersiz beslenmesi

-stres ve kilo yönetimi

-bölgesel zayıflama

-Çocuklarda ve yetişkinlerde konsipasyon ve ishal

Üyelikler:

-Türkiye diyetisyenler derneği

-kanserle mücadele derneği

-toplum gönüllüleri derneği

-UrFAnatik gazetesi

 

-Haber7yaman gazetesi

Yetenek ve hobilerim

-gezi koordinatörlüğü

-yamaç paraşütü (amatör)

-organizasyon

-Girişimcilik

 

İLETİŞİM:  TEL-WHATSAPP:  0545- 636 23 40

 

Makalelerim:

Anne Sütü ve Bilinmeyen Yönleri

Kanserde Beslenme

 

 

 

 

 

 

Diyetisyen Etiketler:

·         İstanbul Bahçelievler diyetisyen tavsiye,

·         Bahçelievler yayla diyetisyen fiyatları,

·         Bakırköy Bahçelievler diyetisyen ücretleri ,

·         Bahçelievler vital diyetisyen ücretleri,

·         En iyi Diyetisyen Bakırköy Bahçelievler

         Bahçelievler özel diyetisyen önerisi.

.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.


 

 

 

DİYET YAPMAK İSTEYENLERİN YAPTIKLARI ÖNEMLİ HATALAR;

Öncelikle diyet yapmak isteyenlerin, fazla kilolardan kurtulmak için  ani olarak, şok diyet yapmaya çalışmaları ve hiç bir şey yemeden yada her şeyi çok azaltarak aç kalarak kilo vermeye çalışmalarıdır. Fazla kilolalardan bıkmış olan yada bir düğüne, nişana, yada görücüye çıkacak olan bayanların özellikle başvurdukları, çok kısa sürede, uzun yıllarda aldıkları yağları kısa bir süre içinde vermeye çalışmaları, diğer bir deyişle şok diyet yapmaları sağlık açısından zararlı olabilir. O nedenle şok diyet yerine, ideal olan ve diyetisyen kontrolünde olan hızlı kilo verme yöntemlerini uygulamaları en doğru olan yöntemdir. Bir ayda almadığınız fazlaca 20 kg ı , bir ayda 20 kg vermeye çalışmayın. Kısa süre zarfında verilen ,sağlıksız kilo vermeyi yöntemleri ile , fazla yağları yakayım derken, bununla birlikte vücudunuzun ihtiyacı olan , yani diğer organlarınızın ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri vermediğinizden dolayı, organlarda hasar meydana gelebilir.

Kilo vermek isteyenlerin yaptığı önemli bir hata da, kendilerine diyet yaparak verecekleri kilo konusunda yüksek hedefler koymaları. Mesela ben bu ay 10 kg vermem lazım gibi bir hedef koyarsan, bu sizi psikolojik olarak çok zorlayacaktır ve ilk bir hafta içinde çok az kilo verdiğinizi görünce, moral men çöküşe geçebilirsiniz ve başlamış olduğunuz diyeti bırakmayı düşünebilirsiniz. O nedenle  öncelikle kendinize çok küçük kilo verme hedefleri koymalısınız, Haftalık olarak yakaladığınız küçük hedefler sizi sevindirecek, ve devamını sağlayacaktır. Aslında  diyetisyen kontrolünde yapacağınız hafif bir diyet ile zamanla çok rahat kilo verdiğinizi görebilirsiniz. En önemlisi de bu sizde bir alışkanlık olup, artık diyet yaptığınızı bile unutabilirisiniz. ve sürekli olarak slimfit kalabilirsiniz.

En iyi diyetisyen yada en ünlü diyetisyen den randevu alıp , diyetinize başlasanız bile, eğer motivasyonunuz sürekli olarak yüksek tutmaz iseniz, başarılı olmanız çok zor. O nedenle diyet yapan kişilerin karşılaştıkları en önemli sorunlardan biride, ilk zamanlarda verdikleri  hızlı kiloların sonraki haftalarda daha yavaş vermeleri yada ilk bir iki haftadan sonra kilo verme hızının yok denecek kadar azalması,  kişilerin diyet motivasyonunu bozmaları ve diyeti bırakmalarına sebep olmasıdır.

O nedenle siz her halükarda, kilo vermeniz yavaşlasa , dursa bile, en güzel diyetisyenden almış olduğunuz programı bozmamadan devam etmelisiniz, aslında yeme alışkanlığınızı hiç değiştirmeden, sağlıklı olandan yana tercihi hiç bir zaman bırakmamalısınız.

Diyet yapanların yaptıkları önemli bir hatada, aslında güzel gibi görünse de , katı bir diyet proğramı uygulayıp, hiç ara vermemeleri, aslında diyet programı içinde belli aralıklarla diyeti kes bırak yöntemi uygulanmalıdır. Yani beyninizi ben diyet yapıyorum, diyet süresince tam uy, sonra ne istersen yersin moduna sokmamaktır.Yani diyete süreli bir program gibi değil, yaşam standardı haline getirmeye çalışmak olması lazım. O nedenle kontrollü bir şekilde kilo verme sürecinde belli aralıklarla güncel sevdiğiniz yemekleri yeme fırsatı sunmak gerekmektedir ki, beyniniz yemeklere bir açlık çekmesin, onlara karşı biz özlem duymasın.

Diyet yapanların moralini bozan önemli bir konu özellikle her gün tartıya çıkarak, ölçüm yapmaları ve eğer kilo verdiklerini görmediklerinde üzülmeleri. Vücudumuzun kilo verme durumu her gün aynı olmayacağı için, her gün tartılmamak gereklidir. İdeal olan haftada bir tartılıp genel ortalamayı görmektir. Belki teraziye çıkmadan içtiğiniz iki bardak su, kilonuzun yüksek çıkmasına sebep olacak moraliniz bozulacak ve diyeti bırakmayı bile düşünebileceksiniz. O nedenle her gün değil, haftada bir tartılın.

Diyet esnasında önemli hatalardan biri de tek yönlü beslenmedir. Kilo vermek isteyenleri , kilo verme boyunca sadece belli yiyecekleri yemeleri, kilo vermelerini kolaylaştırabilir fakat bu arada vücudun ihtiyacı olan mineral ve vitaminleri vermediğiniz için diğer taraftan vücudunuza  zarar vermiş olursunuz. O nedenle en iyi diyetisyen bile olsa, tek yönlü beslenmeyi bırakıp, çok yönlü beslenmeyi seçmelisiniz. Hatta ikinci ve kolay bir yöntem olan, vücudunuzun ihtiyacı olan mineral vitaminlerin alımını kolaylaştırmak için, karbonhidrat, yağ, şeker içermeyin, sağlıklı gıda takviyeleri kullanmanızdır. Yada şöyle diyebiliriz, bildiğimiz klasik yiyecekler olan, kurufasulye, et, nohut, yeşillikler, salatalıklar yerine, mineral ve vitamin bakımından zengin daha kaliteli yiyecekler olan reishi mantarı, spirulina yosunu, kril oil gibi gıdaları tüketmek iyi olacaktır, fakat tabiki bu yiyeceklerin kilosu 3000-4000 tl civarındadır. Evet yanlış yazmadım, 3bin , 4bin tl civarındadır. Fakat bu tür gıdalardan kullacağınız az miktarda bir kısım, ihtiyacınız olan mineral, vitamin ve aminoasitlerin karşılanmasında çok yarar sağlayacaktır.

 

 

 MERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Genel bilgi:   Diyet yamak zor gelenler ayrıca  Bahçelievler Medicana hastanesinde yada Bahçelievler memorial hospital da tüp mide operasyonları yapılmaktadır burada tüp mide operasyonu yaptırabilirler..Tüp mide yaptırmak isteyen kişiler Medicana yada Memorial hastanesine müracat etmelidirler. Yada ücretsiz yada ucuz diyetisyen arayan arkadaşlar Bahçelievler devlet hastanesinden de ücretsiz diyetisyen hizmetinden  faydalanabilirsiniz Kamu sağlığı diyetisyen fiyatları.Ankara bahçelievler .