Pendik Anasayfa

İstanbul Pendik Civarında bulunan Diyetisyenler

Diyetisyen Selvi Özer

Diyetisyen Sinem Bahar

 

    

 

Adınız:   

Bulunduğunuz İlçe:   

Telefon:  

Mesajınız:  
  

 

  

Hayat, size güzel olacak.

Facebook diyetisyenler grubumuza katılmanız bizi mutlu eder.

TUDK -Türkiye Diyetisyenler Kulübü
Herkese Açık grup · 29 üye
Gruba Katıl
http://www.diyetisyenleristanbul.com ve http://www.diyetisyenrandevual.com siteslerinin , Diyetisyen üyelerinin oluşturduğu bir grup.Grubumuza herkes katılabilir,sağlıklı yaşayıp, kilo verip fazla kiloların sebep olduğu, Şeker hastalığı, tansiyon, karaciğer yağlanması gibi  birçok rahatsızklıktan uzaklaşabilirsiniz.
 

 


YAĞ YAKAN, METOBİLİZMAYI HIZLANDIRAN DİYET YEMEK  TARİFLERİ

Sağlıklı yaşamak ve sağlıklı kilo vermek için uzman diyetisyen tavsiyeleri almanızda fayda var. Bununla beraber yemek alışkanlığınızı değiştirmeniz gerekmektedir. Neleri sevdiğinize , yada neleri sevmediğinize bakarak aslında kilo verip veremeyeceğiniz az çok tahmin edilebilir. Diyetisyen kontrolünde sağlıklı kilo verseniz bile, eğer yeme alışkanlığınızı değiştiremez iseniz, tekrar ayanı kiloları geri alacaksınız demektir.
O nedenle yemeklerinizi yerken , sevip sevmediklerinize göre değil de, vücudunuzun neye ihtiyacı var, hangi yiyecekler yağ yapar, hangi yiyecekler yağ yapmaz yada hangi yemekleri yer isem, kolay yağ yakılır gibi soruların cevaplarına göre yemeklerinizi seçmenizde fayda vardır.

Örneğin Yağ yakan yemek çeşitlerinden bilir olan , beyaz lahana  çorbasını sevmenizde fayda var , çünkü alışkanlık olarak haftada bir defa bile beyaz lahana çorbası yemeninizin  kilo kontrolünde faydalı olacaktır.

Şimdi gelelim yağ yakan beyaz lahana çorbası nasıl yapılır;

Öncelikle yarım beyaz lahanayı küçük parçalar halinde dilimleyiniz. Küçük olarak dilimlediğiniz lahana parçalarını tencereye koyunuz, daha sonra bir adet kabağı da küçük barçalara böldükten sonra tencereye koyunuz. Daha sonra, 4 adet orta boy domatesi, iki böldükten sonra rendeleyip tencereye dökünüz. Üzerine öncede suda haşladığınız tavuk etlerini dökünüz. İçine isteğe göre bir biraz tel şehriye katabilirsiniz. Daha sonra üzerine mümkünse bir tatlı kaşığı kadar himalaya tuzu , yoksa kaya tuzu, oda yoksa masa tuzu katabilirsiniz. Tansiyonu olanlar ve tuzsuz sevenler tuz katmasalar da olur tabi ki. Tencereye önceden kaynattığınız sıcak suyu döküp ocağa alınız, ve pişirmeye koyunuz. Yeterince piştikten sonra, servis yaparken, içine, karabiber ve kırmızı pul biber ve limon katınız. Sonra tabak üzerine kıyılmış maydanoz ve dere otu ilave ederek yiyebilirsiniz. Doyucu bir yemek olarak yiyebilirsiniz. Haftada bir  sefer yemeniz , kilo kontrolünde faydalı olacaktır. Afiyet olsun.

Zayıflama garantili diyetisyen,  garantili kilo verme diyetisyenlik hizmeti şartları için bizi arayınız.

 

 

 

 

Sayfamızda bulunan Yazılarımız  bilgilendirme amaçlıdır.
 Tedavi için  Doktorunuza ve diyetisyeninize başvurunuzMERKES OFİS ADRES:Şirinevler mah. Meriç sok.  No:8/ 19  Bahçelievler /istanbul   
 
Avcılar / Bahçelievler / Bakırköy / Beylikdüzü / Şişli / Başakşehir / Üsküdar / Kadıköy / Kartal / Pendik /Bahçelievler / Zeytinburnu / Bağcılar / Beşiktaş

Tavsiye, ücretleri,  hastane randevu fiyatları, pendik civarı iyi uzman yorumları, önerileri,